Nákupní košík

Historie Kratomu

  • Kratom je listová rostlina, kterou lidé až do nedávné doby neznali.
  • Definitivní původ kratomu je relativně neznámý, ale lze o něm předpokládat několik věcí.  Kmeny Jihovýchodní Asie žvýkaly listy této rostliny, které působily jako velký stimulant. Zjistili, že po požití se maximalizovala jejich chuť k jídlu a získali energii.
  • Některé kmeny ji dokonce konzumovaly nebo ji používaly jako nápoj. Někteří lidé jej však kvůli hořkosti nemohli použít. Bylo také známo, že se kratom používal k léčení zranění ve formě obkladu. Používali ho i dělníci a rolníci, kteří celý den tvrdě pracovali na polích, aby předešli vyčerpání.
  • Tato rostlina je známá svou schopností působit jako stimulant, když se používá v malém množství, ale při vyšších dávkách působí jako opiát. První písemná zmínka o kratomu pochází z roku 1836, kdy plukovník James Low zaznamenal používání lístků kuřáky opia jako náhražky při nedostatku této drogy. Na počátku 20. století probíhala v Thajsku velká opiátová epidemie a kratom se během ní stal velmi oblíbený. Pro Thajsou vládu to znamenalo hrozbu pro jejich zisky z opia, a tak prohlásili kratom za nelegální. Nedávno však Thajsko změnilo své zákony, aby umožnilo jeho použití pro léčebné účely.
  • Další zajímavou informací o této rostlině je, že i když nemá žádnou látku podobnou opiátu, obsahuje látky, které vytvářejí podobný účinek . Podobnost v chemických látkách přinutila vědce provést rozsáhlý výzkum, aby zjistili, zda tato jedinečná rostlina může pomoci zmírnit a léčit závislost na opioidech. Bylo zjištěno, že se váže na opioidní receptory a funguje tak jako náhrada.
  • Dále kratom zkoumal botanik Pieter Williem Korthals, který pracoval pro Východoindickou společnost, který dal rostlině druhové jméno Mitragyna speciosa.
  • Přípravek Kratom se také používal jako léčivo k léčbě různých onemocnění, jako je cukrovka, průjem a mnoho dalších problémů.
  • Tento článek nemá za účel nabádání k užívání kratomu v jakékoliv formě, ani k léčení závislostí, jde pouze o zajímavosti z historie této rostliny.

Podle legislativy ČR smí být tento výrobek prodáván pouze pro sběratelské účely. Výrobek není určen pro lidskou konzumaci. Výrobek je určen pouze pro vzdělávací/výzkumné účely. Tento text slouží pouze jako informativní charakter a jedná se pouze o citace z jiných webů. V žádném případě nenabádáme uživatele ke konzumaci kratomu.

MagicHerbs.cz
Hlavní menu x