Nákupní košík

Co to je Kratom a jaké jsou jeho účinky?

Důvodů, proč jste zavítali na naši stránku, může být hned několik. Možná, že se vracíte strhaní z práce a nedokážete si zbytek dne užít, protože nemáte náladu ani energii na nic víc, než válení se u televize. Možná dokonce nemáte dostatek energie ani v té práci, a tak se pro Vás pracovní týden stal nesnesitelným obdobím. Pět dní ze sedmi, to je nesnesitelná víc než třičtvrtina života, hrozné, že? Možná jste taky student učící se na důležitou zkoušku, kterému se zrovna během učení vyvinul sluch natolik, že slyší trávu růst a berušky povídat si a každé šustnutí ho vyruší a není schopen soustředit se. A možná jste jen člověk, kterému se zdá, že život ztratil kouzlo a neví, kde by se to kouzlo dalo znovu najít. Můžete tedy přestat hledat. My, jak už naznačuje název MagicHerbs, Vám to kouzlo přinášíme.

Co je to kratom?

Jak už jsem psala, je možné, že jste někdo, kdo se s kratomem nikdy nesetkal a neví, co to vlastně je.

Kratom je strom rostoucí  v jihovýchodní Asii, především v Thajsku, Indonésii, Malajsii a Vietnamu.  Jeho oficiální název je Mitragyna speciosa. Název je to příhodný, protože se určitě jedná o speciální rostlinku. Má hladký kmen vysoký až 25m a listy, které jsou nosiči toho kouzla.

Zpracování kratomu

Jak se tedy vlastně ze šťavnatého listu stane suchý jemný prášek?

Na výrobu kratomu je potřeba použít dospělý strom, tj. alespoň 2-3 roky starý a minimálně 5 metrů vysoký. Pokud strom splňuje tyto podmínky, může se začít se sběrem jeho listů. Listy by měly být oválné, zdravě vypadající, tedy ne uschlé a bez jakýchkoliv poškození, například od hmyzu. Zdravost stromu poznáme podle toho, že jeho květ rostoucí na koncích větví má tvar krásné žluté kuličky. Ideální list na výrobu kratomu má délku 14-20cm a šířku 7-12cm.

Po sklizni následuje třízení kvality. Zhruba jen 50% všech listů je nakonec dost kvalitních a vhodných pro export, zbytek se většinu použije jako lokální méně kvalitní produkt. Existují však prodejci, kteří se tímto třízením nezabývají. Toto však není naše záležitost, o tom se ale dočtete víc v odstavci „Proč právě náš kratom?“.

Dále se kratom suší v místnostech s kontrolovanou teplotou. Právě při sušení můžeme ovlivnit, jaký druh kratomu z těchto listů budeme mít. Pokud listy při sušení vystavíme slunci, dojde k transformaci mytragíninu na 7-hydroxymytragínin, jehož obsah pak rozlišuje kratom bílý od zeleného a červeného.

Třetím krokem je mletí. Rez nebo vysoká teplota by mohly výsledný produkt znehodnotit, a tak je nutné použít drtičky potravinářské kvality z nerezové oceli. Ty se musí pravidelně čistit. Moderní přístroje dokáží uchránit listy proti nadměrným teplotám, čímž zabraňují ztrátám alkaloidů.

Posledním krokem ovlivňujícím kvalitu je skladování. Hned po mletí je potřeba prášek zabalit do vakuově uzavřených kapes, tím se uchrání před znehodnocením vlhkostí a vzduchem.  Takto zabalený kratom se již dále nevystavuje slunci.

Proč byste si měli vybrat právě náš kratom?

Jak už jsem zmínila, kvalita kratomu je velmi ovlivněna tím, jak farmář k výrobě přistupuje. My v MagicHerbs jsme si dali velmi záležet na tom, abychom vybrali toho nejlepšího dodavatele. Nejsme jen prodejci, ale i uživatelé kratomu, a tak je v našem zájmu, aby to, co dostáváme, bylo to naprosto NEJLEPŠÍ! Náš dodavatel pečlivě přebírá lístky, aby se do dalšího procesu dostaly jen ty opravdu kvalitní.

A jak že jsme na to přišli? Jednoduše jsme zkoušeli. Zkoušeli jsme kratom od několika dodavatelů, až jsme narazili na ten opravdu nejlepší. Kvalitní kratom se pozná podle toho, že má tyto vlastnosti:

  • hladký prášek
  • skvěle rozpustný
  • nezapáchá
  • je svěží
  • nemá hnusnou pachuť
  • MUSÍ být testován na kvalitu

A tím se přesně náš kratom vyznačuje.               

V čem ještě vynikáme? Kromě známých klasických druhů, jako je například Maeng da v červeném, zeleném a bílém provedení, máme i pár prémiových druhů. Mezi ně patří například Yellow Sumatra, Bali Supreme, Gold, nebo Chocolate. Tyto specialitky určitě stojí za vyzkoušení!

Více informací a zajímavostí se dozvíte v dalších článcích. Pokud by však Vaše zvědavost byla rychlejší, než naše vydávání článků, neváhejte se zeptat na cokoliv na info@magicherbs.cz

Mějte se magicky,

Váš tým MagicHerbs 🙂

Podle legislativy ČR smí být tento výrobek prodáván pouze pro sběratelské účely. Výrobek není určen pro lidskou konzumaci. Výrobek je určen pouze pro vzdělávací/výzkumné účely. Tento text slouží pouze jako informativní charakter a jedná se pouze o citace z jiných webů. V žádném případě nenabádáme uživatele ke konzumaci kratomu.

MagicHerbs.cz
Hlavní menu x