Nákupní košík

Účinky, dávkování a užívání Kratomu

Kratom z druhé stránky

Pozitivní přínos, který má kratom ve formě sběratelského předmětu, jsme už probrali. Řeknu Vám ale tajemství, o kterém jste jistě ještě nikdy neslyšeli. Někteří odvážliví jedinci kratom konzumují. Jak, v jaké míře a co jim ta konzumace přináší, se dozvíte v tomto článku.

Účinky

Dávno předtím, než si moderní svět všiml kouzla kratomu, jej používali starověcí lidé jako součást jejich wellness rutiny. Důvodem bylo, že jim kratom přinesl spoustu pozitivních stimulů, mezi které patří:

• úleva od stresu
• zvýšená sexuální touha
• sedativní vlastnosti
• úleva od úzkosti
• úleva od bolesti a křečí
• zvýšení imunity
• schopnost soustředit se
• zlepšení nálady
• snížení krevního tlaku
• úleva od deprese

Je však třeba zdůraznit, že není kratom jako kratom, je jich několik druhů a každý má účinky jiné. Podle barvy ho můžeme rozdělit na 3 základní druhy:

Bílý kratom – vystihuje jej slovo ENERGIE. Je vhodný právě na ty dny, kdy jste unavení, nic se Vám nechce, ale zároveň nechcete strávit zbytek dne válením se na gauči. Bílý kratom Vás z toho gauče zvedne a můžete se věnovat všemu, čemu chcete. Je taky skvělý pro zvýšení soustředěnosti, ať už ji potřebujete na učení, práci, nebo cokoliv jiného.

Zelený kratom – jeho klíčové slovo je EUFORIE. Natuty Vám zvedne náladu. Je vhodný do společnosti, když se chcete pořádně zabavit. Lidé používající zelený kratom bývají komunikativnější a přátelštější. Je velmi oblíbený u lidí s fyzicky a psychicky náročnou prací, kteří se zkrátka potřebují odreagovat.

Červený kratomRELAX je slovo, které k němu padne nejlépe. Má sedativní, uklidňující účinky. Pomáhá ke klidnému spánku a pomůže Vám otupit silnou bolest.

 

Dávkování

Obecně platí, že každý organismus funguje jinak a není tak možné předpovědět, jaká dávka pro vás bude ideální. Je tedy vhodné vždy začít s minimální dávkou a v případě potřeby navyšovat.
Shrnu Vám tedy dávkování průměrného člověka.

1 – 2g – nízká dávka, účinky jsou podobné jako po vypití hrnku kávy

3 – 6g – střední dávka, přináší žádoucí účinky, které od kratomu očekáváme: zlepšení nálady, energie, uvolnění – v závislosti na druhu kratomu

7 a více g – vysoká dávka, energie se vytrácí a nastává utlumení.

20 a více g – předávkování, rozhodně se nedoporučuje zkoušet. Zatím nebyl zaznamenán žádný případ smrti na předávkování kratomem, ale rozhodně Vás čekají nepříjemné stavy, které mohou být doprovázené například zvracením, úzkostí, bolestí svalů a mnohým dalším. Jako vše ostatní, je důležité brát kratom s rozvahou.

Užívání

A jakou cestou do sebe tedy můžeme kratom dostat? Tady máte pár možností:

Kratom s vodou: pravděpodobně nejpoužívanější cesta. Předem odvážený prášek nasypete do vody a důkladně promícháte. Vody si nemusíte dávat moc, postačí třeba 1dcl, aby se Vám kratom dobře míchal a zároveň jste jej dokázali vypít co nejrychleji. Pokud totiž máte v plánu popíjet kratom v půllitru v průběhu celého večera, rozhodně nedosáhnete těch stejných účinků, jako když ho „kopnete“ jako panáka.

Toss and wash: Funguje tak, že máte odvážené množství na lžíci a tu si strčíte do pusy a pak hned zapijete vodou. Je to asi nejrychlejší způsob užití, avšak díky výrazné chuti kratomu ne moc oblíbený.

Kratomový čaj: V Asii si takový čaj běžně dělají z listů, u nás však máme k dispozici prášek, ze kterého je čaj také možný vyrobit. Do hrnku nasypeme požadované množství prášku a zalijeme horkou vodou. Pro zlepšení chuti je možno přidat oblíbený čaj a nebo například citron. Jak už ale bylo výše zmíněno, pomalá konzumace nebude mít takovou sílu účinků, jako konzumace rychlá.

Kratom s džusem: stejný princip jako kratom s vodou, s tím rozdílem, že sladkost džusu zmírní hořkost prášku. Hodí se například pomerančový džus, nebo hruškový.
Kratomové kapsle: nejdražší způsob užívání, avšak jediný, při kterém se nemusíte potýkat s chutí kratomu.

Podle legislativy ČR smí být tento výrobek prodáván pouze pro sběratelské účely. Výrobek není určen pro lidskou konzumaci. Výrobek je určen pouze pro vzdělávací/výzkumné účely. Tento text slouží pouze jako informativní charakter a jedná se pouze o citace z jiných webů. V žádném případě nenabádáme uživatele ke konzumaci kratomu.

MagicHerbs.cz
Hlavní menu x